Bio chaga tinktura

Tinktura z oblíbené funkční houby zvané „houba nesmrtelnosti“. 

Dostupnost Skladem (2 ks)
490 Kč
Bio chaga tinktura
Chaga 2
Tip

Chaga neboli rezavec šikmý (Inonotus obliquus) je oblíbená houba pocházející ze severní polokoule. Přirozeně se vyskytuje na kůře bříz a dalších listnatých stromů, kde funguje jako parazit. Pro své blahodárné účinky bývá nazývána „král hub“, „lesní diamant“ nebo „houba nesmrtelnosti“. 

Jaké jsou přínosy Chagy? Je silným stimulantem imunitního systému, který zároveň harmonizuje. Obsahuje velké množství antioxidantů (až 10x více než v ovoci a zelenině) a bioaktivních látek, vitamínů a minerálů. Najdeme v ní také množství polysacharidů, zejména betaglukanů, které mají příznivé účinky na hladinu krevního cholesterolu. Třetí důležitou skupinou látek jsou triterpeny, zejména betulin či kyselina betulinová, kterou Chaga získává z břízy. Triterpeny rovněž podporují obranyschopnost těla.

Chaga v tradiční medicíně:

Díky svým úžasným vlastnostem je houba využívána již po tisíce let. V sibiřské lidové medicíně byla podávána k detoxikaci a úlevě při nevolnostech i jako tonikum pro posílení organismu. Ruské lidové léčitelství ji celá staletí podávalo jako oporu při léčbě závažných onemocnění. Svoje zkušenosti s využitím Chagy při úspěšné léčbě vlastního nádorového onemocnění zmiňuje i Alaexandr Solženicin ve své knize Rakovina. Ve Finsku byla během druhé světové války pro svou chuť a podobné účinky užívána jako náhrada tehdy nedostupné kávy.

Odkud tato konkrétní Chaga pochází?

Současné studie ukazují, že čím severněji je Chaga pěstována, tím více blahodárných betaglukanů a tripertenů obsahuje. Tato Chaga pochází z oblasti za polárním kruhem, z ekologicky obhospodařovaných lesů ve Finsku. Houba je dále zpracována metodou dvojité extrakce. Dvojitý extrakt nám zajistí nejvyšší možnou koncentraci a lepší biologickou dostupnost účinných látek pro organismus. 

Chaga

Výroba společnosti KÄÄPÄ Health je certifikována pro ekologické produkty EU. Veškeré produkty procházejí testováním v laboratořích třetích stran na přítomnost těžkých kovů a dalších toxinů.

Dávkování:

  • Vždy začínejte s menšími dávkami a postupně je zvyšujte. 
  • Doporučená maximální denní dávka jsou 2 ml. 
  • Můžete brát samostatně nebo přidat do vody, kávy nebo čaje.
  • Vzhledem k tomu, že naše výtažky jsou silné, doporučujeme každé 3 měsíce týdenní pauzu.

1ml = 25-26kapek, plná pipeta má 0,6 ml

Složení: Extrakt z houby Chaga BIO (Inonotus obliquus), voda a alkohol (25% extrakt).

Objem: 30 ml

Obsah extraktu v 1 dávce (2ml): 1000mg.

Výrobce: KÄÄPÄ Health, Finsko

Ukládejte mimo dosah dětí. Skladujte na chladném, temném a suchém místě.

Není významným zdrojem energie, sacharidů, bílkovin ani tuků. 

Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Není náhradou pestré stravy. Není určeno dětem do 3 let, těhotným a kojícím ženám. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: