Dobročinnost

Jsme štastní a zdraví a vážíme si toho. Víme, že spousta lidí takové štěstí nemá. Před společným životem jsme oba pomáhali druhým jiným způsobem.
Lucka posílala příspěvky na Dobrého anděla a organizovala menší sbírky oblečení a hraček pro chudé děti z mateřské školy. Ve své logopedické třídě také spolu se skvělou kolegyní pořádala akci Každý měsíc dobrý skutek, kdy s dětmi po dobu půl roku pomohli seniorům, pejskům v útulku i rodinám v azylovém domě.

Standa jako zarytý bajker pomáhal vytvářet a udržovat tzv. traily, tedy stezky pro cyklisty v přírodě, pomáhal „rozjet“ ostravské cyklojízdy a snad jako každý sem tam koupil pohlednici nebo jinou drobnost na podporu dětských domovů aj. Zlom nastal v roce 2009, kdy jeho kamarádka nutně potřebovala kostní dřeň. Zaregistroval se do registru dárců a od té doby přispívá nadačnímu fondu pro transplantaci kostní dřeně.

Po narození Vašíka jsme si jako rodiče začali více uvědomovat, jak je důležité zdraví dětí.

Alik_Monika_Spackova

Příběh malého chlapce, o kterém jsme se náhodou dočetli na Fleru, nás oslovil o to více, že se týká očkování. Stačilo pár vyměněných zpráv s jeho maminkou a věděli jsme, že tohle je naše šance udělat dobrou věc. Alimu očkování zničilo zdraví, hiporehabilitace aj. zdravotní pojišťovna neproplácí, proto se snažíme rodině pomáhat různými akcemi.

Za srdce nás chytil také příběh Adélky, která trpí vzácným genetickým onemocněním způsobujícím zvýšenou lomivost kostí, ochablost svalů, hypermobilitu kloubů a jiné přidružené obtíže. Nemoc je neléčitelná, ale pravidelnou rehabilitací se dá její stav velmi zlepšit. Pomoci můžete příspěvkem na rehabilitace i třeba sdílením jejich Fb stránky.

adélka

Na našem Facebooku pravidelně pořádáme dobročinné akce, které díky Vám, našim skvělým zákazníkům a fanouškům, mohou nabývat větších rozměrů. V roce 2019 jsme např. pořádali dobročinnou aukci našeho balíčku pro popálenou Natálku, dále jsme uskutečnili skvělou akci Žluté pondělí, díky které jsme mohli rodině se sedmi dětmi udělat veselejší Vánoce. Pravidelně také přispíváme "DMSkou" mobilnímu hospici Ondrášek, který pomáhá nevyléčitelně nemocným dětem i dospělým strávit poslední dny důstojně a hlavně doma. V letošním roce jsme se prozatím zapojili do sbírek pro tři tělesně postižené děti, které pořádala skvělá organizace Donio.

AKTUÁLNĚ je k podpisu petice za proplácení hipporehabilitací ze zdravotního pojištění pro děti, které to, stejně jako Alík, velmi potřebují. Petice je k podpisu ZDE, věnujte, prosím, chvilku svého času pro dobrou věc.

Můžete samozřejmě udělat více, je mnoho možností, které Vás příliš nestojí – registrace v registru dárců kostní dřeně (bezbolestná!), darování vlasů i krve. Nebo si vyberete dítko, kterému chcete pomoci třeba jen pár stovkami, na Patron dětí aj.

Dobrý skutek Vás hřeje na srdci, to Vám můžeme potvrdit.