Dobročinnost

Jsme štastní a zdraví a vážíme si toho. Víme, že spousta lidí takové štěstí nemá. Před společným životem jsme oba pomáhali druhým jiným způsobem.
Lucka posílala příspěvky na Dobrého anděla a organizovala menší sbírky oblečení a hraček pro chudé děti z mateřské školy. Ve své logopedické třídě také spolu se skvělou kolegyní pořádala akci Každý měsíc dobrý skutek, kdy s dětmi po dobu půl roku pomohli seniorům, pejskům v útulku i rodinám v azylovém domě.

Standa jako zarytý bajker pomáhal vytvářet a udržovat tzv. traily, tedy stezky pro cyklisty v přírodě, pomáhal „rozjet“ ostravské cyklojízdy a snad jako každý sem tam koupil pohlednici nebo jinou drobnost na podporu dětských domovů aj. Zlom nastal v roce 2009, kdy jeho kamarádka nutně potřebovala kostní dřeň. Zaregistroval se do registru dárců a od té doby přispívá nadačnímu fondu pro transplantaci kostní dřeně.

Po narození Vašíka jsme si jako rodiče začali více uvědomovat, jak je důležité zdraví dětí.

Alik_Monika_Spackova

Příběh malého chlapce, o kterém jsme se náhodou dočetli na Fleru, nás oslovil o to více, že se týká očkování. Stačilo pár vyměněných zpráv s jeho maminkou a věděli jsme, že tohle je naše šance udělat dobrou věc. Alimu očkování zničilo zdraví, hiporehabilitace aj. zdravotní pojišťovna neproplácí, proto se snažíme rodině pomáhat různými akcemi.

Na našem Facebooku pravidelně pořádáme dobročinné akce, které díky Vám, našim skvělým zákazníkům a fanouškům, mohou nabývat větších rozměrů.

Jednorázové akce

Prostřednictvím sociálních sítí náš často osloví příběhy, které se rozhodneme jednorázově podpořit. V roce 2019 jsme např. pořádali dobročinnou aukci našeho balíčku pro popálenou Natálku. V roce 2020 jsme díky našim zákazníkům přispěli třem handicapovaným dětem na Doniu. Další dobročinnou akcí téhož roku byla sbírka na stejné platformě pro tři nemocné sestřičky, kterým jsme díky slevové akci mohli poslat 10 tis. Kč. V roce 2022 jsme pomáhali Alimu s hipoterapií a Honzíkovi s jeho snem o novém domu. Tento příběh velmi oslovil i naše fanoušky, a tak jsme mu mohli poslat krásných 22 tisíc :).

Žluté pondělí

V roce 2019 jsme pořádali první ročník akce Žluté pondělí, díky které jsme mohli rodině se sedmi dětmi udělat veselejší Vánoce. Myšlenkou je oslavit opak tzv. Black Friday tím, že pomůžeme vybrané rodině s tím, co aktuálně nejvíce potřebují. V roce 2020 jsme vybrali opět Aliho, který potřeboval peníze na hiporehabilitaci. V roce 2021 jsme dostali tip na maminku samoživitelku, která se ocitla se svými čtyřmi dětmi na ulici. Dětem jsme koupili na Vánoce dárky, oblečení a jídlo a díky organizaci Donio a Znesnáze 21 se pro Kamilu a její děti vybraly peníze na nové bydlení a vybavení bytu.

Pravidelně také přispíváme "DMSkou" mobilnímu hospici Ondrášek, který pomáhá nevyléčitelně nemocným dětem i dospělým strávit poslední dny důstojně a hlavně doma.

Můžete samozřejmě udělat více, je mnoho možností, které Vás příliš nestojí – registrace v registru dárců kostní dřeně (bezbolestná!), darování vlasů i krve. Nebo si vyberete dítko, kterému chcete pomoci třeba jen pár stovkami, na Patron dětí aj.

Dobrý skutek Vás hřeje na srdci, to Vám můžeme potvrdit.

AKTUÁLNĚ je k podpisu petice za proplácení hipporehabilitací ze zdravotního pojištění pro děti, které to, stejně jako Alík, velmi potřebují. Petice je k podpisu ZDE, věnujte, prosím, chvilku svého času pro dobrou věc.