O nás

Kdo jsme

Jsme mladá rodina, která se snaží žít v souladu s přírodou. Zajímáme se o zdraví, včelaříme, mícháme svou kosmetiku, rádi fotíme, vaříme své pivo a vůbec děláme spoustu věcí po svém.

Tento web není jen e-shop, je prezentací všeho, co děláme a o co se chceme podělit. 

Medarek je web o dětech, rodině, přirozeném životním stylu, zdraví, cestování a mnohém dalším.

Medarek je web o tom, co nás baví a zajímá.

Medarek je web, díky kterému můžete nakouknout do života jeho hlavních tvůrců:

 

a to Lucky Horákové…  holky_medarek

…pravděpodobně hnacího motoru celé rodiny a rodinného „podniku“, která toho sice ví pramálo o včelách, ale za to rozumí mastičkářství. Lucka vystudovala magisterské studium speciální pedagogiky se zaměřením na logopedii, surdopedii a specifické poruchy učení na Masarykově univerzitě. Pět let pracovala jako učitelka v logopedické třídě MŠ a nakonec jí osud vybral úplně jinou životní cestu.
Občas se jí lidé ptají, jestli jí není líto, že studovala vysokou školu a teď jen míchá masti. Ona je však vděčná za to, že je sama svým pánem (pokud zrovna doma nevelí syn Vašík nebo dcera Helenka :) ), a že může rozdávat radost svými výrobky. Zahřeje ji u srdce, když její zinková mast zbaví malé miminko kožních obtíží a těší jí představa svatebních hostí, kteří ochutnávají medíky, jež po nocích zdobila.

 

 

a Standy Horáka376A9188 

…dvorního fotografa i včelaře, který se nestará jen o včelky a med, ale i domácí medovinu a domácí pivo. Oblíbené svatební medíky byly jeho fenomenálním nápadem :) . Standa vystudoval střední průmyslovou školu strojní, po téměř třech letech na dílně pracoval dalších 12 let jako konstruktér, kdy poslední roky každý pracovní den odjížděl do zaměstnání s nadějí, že brzy bude tak dobře, aby mohl zůstat doma s rodinou.
A nyní se mu jeho sen splnil! Teď je pravou pomocnou rukou při všem, co Lucka dělá. Obstarává provoz webu, vaří, vozí balíčky, s láskou se stará o děti a jako vzorný manžel se účastní i nenáročných domácích prací :). Ve volném čase rád fotí přírodu, lidi, taky včely a občas i rodinu :) . Když potřebuje protáhnout ztuhlé tělo, vytáhne kolo a vyrazí do přírody.

  

Nezapomeňme na Vašíka a Helenku :)

Vašík je v podstatě strůjce toho všeho, co děláme. On byl ten impuls, díky kterému jsme se začali zajímat o své zdraví a o přirozenost v každodenním životě. Jeho narození v roce 2016 v nás vzbudilo zájem o přírodní kosmetiku a jeho kožní obtíže v raném věku přivedly Lucku k umíchání první masti – zinkovky. Mimo to je Vašík temperamentní živel, který rád pronáší úvahy typu:

"S autama už si nehraju. Nechávám je Helči, nové formě života!"

"Bedla Jedlá má v sobě lidské buňky. Dostaly se tam tak, že nějaký člověk v lese umře, třeba když do něho uhodí blesk, a jeho tělo se rozloží v hlíně. Pak z té hlíny vyroste Bedla. Někdy roste i na hřbitově z hrobů. Je proto pro lidi hodně zdravá."

 

Helenka se narodila tři léta po Vašíkovi a je to také dítko "za odměnu". S Vašíkem jsou nerozlučná dvojka, nedají jeden na druhého dopustit.

 rodina_medarek

 

Medarek je také maskot tohoto webu. Vypadá takto:vcela3Namalovala nám ho Tereza Křemínská, která se také podílela na dobročinných pohlednicích. Za vše jí moc děkujeme!