O nás

Kdo jsme

Jsme mladá rodina, která se snaží žít v souladu s přírodou. Zajímáme se o zdraví, včelaříme, mícháme svou kosmetiku, rádi fotíme, vaříme své pivo a vůbec děláme spoustu věcí po svém.

Tento web není jen e-shop, je prezentací všeho, co děláme a o co se chceme podělit. 

Medarek je web o dětech, rodině, přirozeném životním stylu, zdraví, cestování a mnohém dalším.

Medarek je web o všem, co se nevešlo na náš web o včelařství.

Medarek je web o tom, co nás baví a zajímá.

Medarek je web, díky kterému můžete nakouknout do života jeho hlavních tvůrců:

 

a to Lucky Horákové…  holky_medarek

…pravděpodobně hnacího motoru celé rodiny a rodinného „podniku“, která toho sice ví pramálo o včelách, ale za to rozumí mastičkářství. Lucka vystudovala magisterské studium speciální pedagogiky se zaměřením na logopedii, surdopedii a specifické poruchy učení na Masarykově univerzitě. Pět let pracovala jako učitelka v logopedické třídě MŠ a nakonec jí osud vybral úplně jinou životní cestu.
Občas se jí lidé ptají, jestli jí není líto, že studovala vysokou školu a teď jen míchá masti. Ona je však vděčná za to, že je sama svým pánem (pokud zrovna doma nevelí syn Vašík nebo dcera Helenka :) ), a že může rozdávat radost svými výrobky. Zahřeje ji u srdce, když její zinková mast zbaví malé miminko kožních obtíží a těší jí představa svatebních hostí, kteří ochutnávají medíky, jež po nocích zdobila.

 

 

a Standy Horáka376A9188 

…dvorního fotografa i včelaře, který se nestará jen o včelky a med, ale i domácí medovinu a domácí pivo. Oblíbené svatební medíky byly jeho fenomenálním nápadem :) . Standa vystudoval střední průmyslovou školu strojní, po téměř třech letech na dílně pracoval dalších 12 let jako konstruktér, kdy poslední roky každý pracovní den odjížděl do zaměstnání s nadějí, že brzy bude tak dobře, aby mohl zůstat doma s rodinou.
A nyní se mu jeho sen splnil! Teď je pravou pomocnou rukou při všem, co Lucka dělá. Obstarává provoz webu, vaří, vozí balíčky, s láskou se stará o děti a jako vzorný manžel se účastní i nenáročných domácích prací :). Ve volném čase rád fotí přírodu, lidi, taky včely a občas i rodinu :) . Když potřebuje protáhnout ztuhlé tělo, vytáhne kolo a vyrazí do přírody.

  

Nezapomeňme na Vašíka a Helenku :)

Vašík je v podstatě strůjce toho všeho, co děláme. On byl ten impuls, díky kterému jsme se začali zajímat o své zdraví a o přirozenost v každodenním životě. Jeho narození v roce 2016 v nás vzbudilo zájem o přírodní kosmetiku a jeho kožní obtíže v raném věku přivedly Lucku k umíchání první masti – zinkovky. Mimo to je Vašík temperamentní živel, který rád pronáší úvahy typu:

"S autama už si nehraju. Nechávám je Helči, nové formě života!"

"Bedla Jedlá má v sobě lidské buňky. Dostaly se tam tak, že nějaký člověk v lese umře, třeba když do něho uhodí blesk, a jeho tělo se rozloží v hlíně. Pak z té hlíny vyroste Bedla. Někdy roste i na hřbitově z hrobů. Je proto pro lidi hodně zdravá."

 

Helenka se narodila tři léta po Vašíkovi a je to také dítko "za odměnu". S Vašíkem jsou nerozlučná dvojka, nedají jeden na druhého dopustit.

 rodina_medarek

 

Medarek je také maskot tohoto webu. Vypadá takto:vcela3Namalovala nám ho Tereza Křemínská, která se také podílela na dobročinných pohlednicích. Za vše jí moc děkujeme!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení