Jak podporovat imunitu dítěte díl 1.

Doplňky stravy

Imunitní systém dítěte, respektive predispozice k určité odolnosti organismu, se tvoří již v prenatálním období. O výživě těhotné a pak i kojící ženy bych proto ráda napsala samostatný článek. Následující řádky proto budou spíše zaměřeny na podporu imunitního systému u dítěte, které již není výlučně kojeno. Ráda bych také upozornila na to, že nejde o odborný článek, ale o vlastní zkušenosti, které bych s Vámi ráda sdílela.

O Vašíkovu imunitu se staráme po celý rok téměř stejně. Rozdíl je pouze v příjmu fermentovaného oleje z tresčích jater, který na podzim a hlavně v zimě jí téměř každý den. Bereme jej celá rodina – já v kapslích, protože tu pachuť opravdu nesnesu, a Standa s Vašíkem ve formě gelu spolu s ghíčkem z mléka od volně pasoucích se krav. Olej nám zajišťuje dostatek vitamínu D v přírodní formě (oproti např. Vigantolu) a mnoho dalších potřebných vitamínů a mastných kyselin.

Několikrát týdně pak Vašík dostává na lžičku různé za studena lisované oleje. Jejich portfolio se mění, zrovna teď máme v lednici:

  • Makový olej – má vysoký obsah vápníku a hořčíku
  • Sacha Inchi olej – top olej, několikrát byl vyhlášen jako olej s největším přínosem pro zdraví člověka. Posiluje a rozvíjí nervové spoje v mozku, a proto je velmi doporučován pro správný vývoj dětí již od prenatálního vývoje (ve stravě matky), pro děti s ADHD i jinými neurologickými obtížemi.
  • Kmínový olej – podporuje střevní peristaltiku, má silný účinek v boji proti alergiím (podloženo četnými vědeckými studiemi), bojuje se střevními parazity, posiluje imunitní systém.

Protože do Vaška nedostaneme skoro žádnou zeleninu a ovoce, dáváme mu výrobky od firmy Flavon. Jde o koncentrované šťávy z ovoce a ze zeleniny obsahující široké spektrum přírodních vitamínů a flavonoidů. Ovocné šťávy dostává od půl roku, se zeleninovými jsme začali teprve nedávno, protože nejsou určené primárně pro děti.*

V neposlední řadě je nutno zmínit med, který jako včelařský synek dostává samozřejmě denně. Med u nás neslouží pouze jako sladidlo, ale i jako zdroj vitamínů, minerálů, enzymů a jiných zdraví prospěšných látek.
Tato kombinace doplňků stravy (s různými variantami olejů) se nám osvědčila. Vašík byl doposud pouze dvakrát skutečně nemocný (chřipka), jinak měl pár kratičkých viróz s rychlou rekonvalescencí. Je ale třeba ještě dodat, že je stále kojený smile. O výhodách dlouhodobého kojení bych také ráda napsala samostatný článek.

Nezapomeňme na to, že doplňky stravy nenahrazují pestrou stravu. Já bych více než spojení "pestrá strava" použila spojení "kvalitní strava". Ale o tom už zase jindy smile.

Lucka

*Nejde o reklamu firmě Flavon, výrobky používáme už několik let a jsme s nimi opravdu spokojení.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení