Použití zinkové masti při kvasinkové infekci kůže

Při sepsání tohoto článku vycházíme čistě z našich zkušeností a zkušeností našich zákazníků.

Kvasinková infekce kůže je způsobena kvasinkou Candida Albicans a u dětí i dospělých se projevuje červenými svědivými ložisky na kůži, které bývají často nesprávně diagnostikovány jako atopický ekzém. Po zpocení či koupeli se vyrážka horší, zrudne a hodně svědí. Více o kvasinkové infekci připravujeme do dalšího článku.

Protože je nutno ložiska vysušit (kvasince se daří v teplém a vlhkém prostředí), je Zinková mast velmi vhodná. Postup při boji s kvasinkou je následující:

Dítě mažeme několikrát denně na místech s výskytem ložisek. Řádně vetřeme do kůže, mast barví a lze špatně vyprat z oblečení. Kůže dítěte bude lehce bílá a začne pomalu „šupinkovatět“. Některé děti se loupou více, jiné mají pouze lehce suchou kůži. V žádném případě nedoporučuji suchou kůži promazávat, či jinak zvláčňovat. Je třeba vydržet a suchou kůži v tuhle chvíli neřešit. Na základě vlastní zkušenosti doporučuji po dobu mazání masti dítě nekoupat (alespoň pár dní, pouze omýt genitálie a zadeček, obličej) a hlavně zajistit, aby se dítě nezpotilo. Pokud koupete, je dobré pouze dítě rychle osprchovat a osušit. Pokud sledujete po koupeli či zpocení zhoršení, mazejte dále. Kůži můžete zvláčňovat a promašťovat až ve chvíli, kdy se neobjevují červená ložiska. Nejdříve zkuste olejem (doporučuji dýňový, meruňkový, v žádném případě nepoužívejte chemické – komerční masti, popř. můžete zkusit naši Mast pro nejmenší) promazat kousek kůže, kde dříve bylo ložisko. Počkejte pár hodin, a pokud ložisko znovu nezčervená, můžete se zinkovou mastí přestat a mazat kůži olejem pro zvláčnění. Léčba zinkovou mastí v případě ekzému způsobeného kvasinkou trvá 3 – 14 dní (dle zkušeností).

Pokud kůže dítěte po použití zinkové masti zčervená a ekzém se horší, jde pravděpodobně o alergickou reakci na zinek. Mast si ponechejte na akné, vyrážku po slunci, opary aj. a dítě již nemažte.

Lucka

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení