Propolisová tinktura bez alkoholu

Propolisová tinktura ve vodním roztoku pro všechny, kterým vadí alkoholové tinktury.

Dostupnost Skladem (>5 ks)
135 Kč
Propolisová tinktura bez alkoholu
Propolis voda
Tip Pro děti

Propolisový vodný extrakt Albeena® je přírodní za studena zpracovaný včelí produkt se všemi účinnými látkami propolisu. Neobsahuje alkohol a je tak vhodný pro děti a dospělé osoby se zákazem nebo omezením užívání alkoholu. Je snadno vstřebatelný pro organismus bez jakýchkoli dráždivých účinků.

Propolis je pryskyřnatá látka vytvářena včelami, tzv. včelí tmel. Ty ho vytváří z pryskyřic a jim podobných rostlinných šťáv, které obohacují o výměšky svých žláz. Propolis obsahuje i určité procento včelího vosku. Má specifické velmi příjemné aroma. Jeho barva se různí podle původu a také stáří od zelenožluté až po tmavě hnědou. Včely tímto tmelem dotvářejí a utěsňují své obydlí, doslova jím obalí téměř vše ve svém obydlí.

V úlech je totiž poměrně vlhko a teplo, tedy prostředí vhodné pro růst plísní. Ale ty se v něm vyskytují jen málokdy právě díky propolisu, tedy jeho antibakteriálním a antimykotickým vlastnostem. Důkazem obrovské účinné síly propolisu můžou být známé případy, kdy včely propolisem obalí vetřelce, kterého nemohou dostat z úlu ven. Ten je zde pak doslova mumifikován, nerozkládá se a neohrožuje tak včelí obydlí. Není nic neobvyklého, když je takto v úlu "zakonzervována" myš.

Je dokázáno, že propolis tlumí růst bakterií, kvasinek a plísní. Je účinný i na salmonely a stafylokoky. Zároveň má i mírné anestetické účinky. Díky těmto vlastnostem můžeme propolis využít při všech zánětlivých procesech organizmu.
Před jeho použitím je však třeba ověřit, zda člověk není alergický na nějakou látku v něm obsaženou. Nedoporučuje se užívat propolis delší dobu. Pokud po 3 týdnech nenastane zlepšení, je lepší jej dále neužívat.

Objem: 20 ml

Použití: K vnitřnímu i zevnímu užití.

Doporučené dávkování: Pro vnitřní užití nakapejte 10 kapek 3krát denně do medu nebo zřeďte v 50 ml vody či mléka a vypijte. Dětem starším 7 let se propolisová tinktura podává v počtu 3-7 kapek (dle věku) 3krát denně.
Pro vnější použití naneste tinkturu na obklady nebo lokálně na pokožku. Pro výplachy a kloktání se doporučuje roztok zředěný v převařené a vychlazené vodě v poměru 1:5.
Součástí lahvičky je dávkovací kapátko.

Složení: propolis 30,2 % (s minimálně 12,68 mg/ml polyfenolů), voda 69,8 %

Země původu: Rumunsko

Skladování: Skladujte při pokojové teplotě, mimo dosah vlhkosti a přímého slunečního světla.

Upozornění: Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Výrobek se nesmí používat jako náhrada pestré stravy. Nevhodné pro děti do 3 let. Těhotné a kojící ženy nebo lidé pod lékařským dohledem konzultujte užívání s lékařem. Ukládejte mimo dosah dětí.
V ojedinělých případech může tento přípravek způsobit alergické reakce. Pokud jste alergičtí na včelí pyl, včely nebo včelí produkty, tento výrobek neužívejte. V případě výskytu nežádoucích účinků přerušte užívání a poraďte se s lékařem.


 

 

5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
M Avatar autora | 16.11.2023
Jsem těhotná a tinkturu používám na bolest v krku. Musím říct, ze opravdu pomáhá. Jako jedna z mála je bez alkoholu. 🙏🏻
5
NV Avatar autora | 31.1.2023
Zkusila jsem dát dceři (4 roky)při škrábání v krku a musím říct pomohl. Dceři jsem to zamíchala do džusu a nebo do mléka .

Podobné produkty

Medarek Propolisová tinktura ilustrace
Tip
120 Kč

Propolisová tinktura k péči nejen o dutinu...

384
Sprej do krku manuka
Tip Pro děti
439 Kč

Sprej do krku se sladkou chutí a výhradně...

3641
Echinacea
Tip
120 Kč

Tinktura připravená z Bio kořene Echinacey...

4062