Propolisová tinktura bez alkoholu

Propolisová tinktura ve vodním roztoku pro všechny, kterým vadí alkoholové tinktury.

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Momentálně nedostupné
135 Kč
Propolisová tinktura bez alkoholu
Propolis voda
Tip Pro děti

Propolisový vodný extrakt Albeena® je přírodní za studena zpracovaný včelí produkt se všemi účinnými látkami propolisu. Neobsahuje alkohol a je tak vhodný pro děti a dospělé osoby se zákazem nebo omezením užívání alkoholu. Je snadno vstřebatelný pro organismus bez jakýchkoli dráždivých účinků.

Propolis je pryskyřnatá látka vytvářena včelami, tzv. včelí tmel. Ty ho vytváří z pryskyřic a jim podobných rostlinných šťáv, které obohacují o výměšky svých žláz. Propolis obsahuje i určité procento včelího vosku. Má specifické velmi příjemné aroma. Jeho barva se různí podle původu a také stáří od zelenožluté až po tmavě hnědou. Včely tímto tmelem dotvářejí a utěsňují své obydlí, doslova jím obalí téměř vše ve svém obydlí.

V úlech je totiž poměrně vlhko a teplo, tedy prostředí vhodné pro růst plísní. Ale ty se v něm vyskytují jen málokdy právě díky propolisu, tedy jeho antibakteriálním a antimykotickým vlastnostem. Důkazem obrovské účinné síly propolisu můžou být známé případy, kdy včely propolisem obalí vetřelce, kterého nemohou dostat z úlu ven. Ten je zde pak doslova mumifikován, nerozkládá se a neohrožuje tak včelí obydlí. Není nic neobvyklého, když je takto v úlu "zakonzervována" myš.

Je dokázáno, že propolis tlumí růst bakterií, kvasinek a plísní. Je účinný i na salmonely a stafylokoky. Zároveň má i mírné anestetické účinky. Díky těmto vlastnostem můžeme propolis využít při všech zánětlivých procesech organizmu.
Před jeho použitím je však třeba ověřit, zda člověk není alergický na nějakou látku v něm obsaženou. Nedoporučuje se užívat propolis delší dobu. Pokud po 3 týdnech nenastane zlepšení, je lepší jej dále neužívat.

Použití: K vnitřnímu i zevnímu užití.

Doporučené dávkování: Pro vnitřní užití nakapejte 10 kapek 3krát denně do medu nebo zřeďte v 50 ml vody či mléka a vypijte. Dětem starším 7 let se propolisová tinktura podává v počtu 3-7 kapek (dle věku) 3krát denně.
Pro vnější použití naneste tinkturu na obklady nebo lokálně na pokožku. Pro výplachy a kloktání se doporučuje roztok zředěný v převařené a vychlazené vodě v poměru 1:5.
Součástí lahvičky je dávkovací kapátko.

Složení: propolis 30,2 % (s minimálně 12,68 mg/ml polyfenolů), voda 69,8 %

Objem: 20 ml

Země původu: Rumunsko

Skladování: Skladujte při pokojové teplotě, mimo dosah vlhkosti a přímého slunečního světla.

Upozornění: Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Výrobek se nesmí používat jako náhrada pestré stravy. Nevhodné pro děti do 3 let. Těhotné a kojící ženy nebo lidé pod lékařským dohledem konzultujte užívání s lékařem. Ukládejte mimo dosah dětí.
V ojedinělých případech může tento přípravek způsobit alergické reakce. Pokud jste alergičtí na včelí pyl, včely nebo včelí produkty, tento výrobek neužívejte. V případě výskytu nežádoucích účinků přerušte užívání a poraďte se s lékařem.


 

 

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
NV Avatar autora | 31.1.2023
Zkusila jsem dát dceři (4 roky)při škrábání v krku a musím říct pomohl. Dceři jsem to zamíchala do džusu a nebo do mléka .

Podobné produkty

Medarek Propolisová tinktura ilustrace
Tip
120 Kč

Propolisová tinktura k péči nejen o dutinu...

384
Sprej do krku manuka
Novinka Tip Pro děti
439 Kč

Sprej do krku se sladkou chutí a výhradně...

3641