Vzácný bentonitový jíl z Utahu

Úžasný multifunkční pomocník pro vnější i vnitřní užití z čistého zdroje.

Varianta:
Dostupnost Momentálně nedostupné Skladem (2 ks) Zvolte variantu
475 Kč 765 Kč od 475 Kč
Vzácný bentonitový jíl z Utahu
Redmond jíl
Tip

Redmondský jíl je unikátní a multifunkční pomocník, kterého by měla mít doma každá domácnost. Jde o zcela přírodní jíl bentonitového původu, který se těží ve vzácné vysoko-pouštní oblasti Redmond ve státě Utah. Podle geologů Redmondský jíl vznikl ze sopečného popela, který se před zhruba 150 miliony let usadil v mořské vodě, kde se z něj později vyvinul sodný bentonitový jíl. Redmondský jíl obsahuje vysoký podíl sodíkového bentonitu (97 %) a vápníkového bentonitu (93 %), což je v přírodních nalezištích neobvyklá kombinace. Názvy bentonit a montmorillonit (minerál) odkazují na to, že se jedná o typ jílu smektitového původu, což je jíl, kterému je dávána přednost při vnitřním užívání.

Multifunkční využití Redmond jílu:
  • použijte jej pro přípravu jílových obkladů, masek na obličej, DIY čisticích pleťových mlék a krémů, peelingů, ústních vod, zubních past, šamponů atd.
  • pro zklidnění po popálení kopřivou, poštípání hmyzem apod., aplikujte gelovou pastu z jílu přímo na kůži. Pokud jíl nebude ničím přikryt, zaschne. 
  • pro úlevu a zklidnění pokožky po opalování - naneste gel z jílu a překryjte gelovou vrstvu potravinovou fólií nebo mokrým ručníkem tak, aby jíl nezaschl, a ponechte v klidu zhruba 20-30 minut. Jílový zábal odstraníte jednoduše – stačí jej jemně smýt vodou, nebo osprchovat.
  • můžete ho používat také jako tělový pudr či zásyp.
  • vnitřně (viz záložka Související soubory)

Pro vnější použití bude potřeba připravit z bentonitového jílu gel. Přichystejte si proto čistou zavařovací sklenici s víčkem. Smíchejte v ní dva díly vody s jedním dílem Redmond jílu tak, abyste vytvořili gel nebo pastovitou hmotu. Pro urychlení procesu nebo v případě nehody, kdy je nutno jílový zábal aplikovat ihned, můžete použít mixér či hnětač nebo jednoduše hmotu protřepat a promíchat za pomocí rukou. Pokud nespěcháte, nechte jíl a vodu v klidu pracovat 3-4 hodiny, než bude jíl připraven k použití. Mělo by vzniknout hladká směs o stejné konzistenci jako hořčice. Zdá-li se vám hmota příliš řídká, přidejte více jílu. Zdá-li se vám naopak příliš hustá, přidejte více vody.

Hotovou pastu z jílu (hydratovaný jíl) skladujte v lednici či při pokojové teplotě ve vzduchotěsné keramické nebo skleněné nádobě mimo dosah slunečního záření. Tato hmota nezaschne, ani se nerozpadne. Můžete ji skladovat po dobu dvou až tří týdnů. Pokud po delší době přeci jen hmota uschne, přidejte vodu a znovu promíchejte. Neskladujte tyto nádoby v blízkosti chemikálií, benzínu, pesticidů apod. a ujistěte se, že je nádoba dobře uzavřená. Při nabírání hydratovaného jílu vždy použijte čistou lžíci z přírodního materiálu, aby nedošlo ke kontaminaci.

Při míchání jílu s vodou používejte pouze dřevěné, keramické nebo skleněné potřeby. Nikdy nepoužívejte kovové či běžné plastové materiály. Jelikož jíl působí jako "magnet", natáhne do sebe kovové a plastové částice z těchto materiálů, kvůli čemuž bude jíl následně neaktivní a zcela k ničemu. Plastový obal, ve kterém se jíl ve své suché podobě prodává, je schválený jako nereagující a je tedy v pořádku. Ovšem nesmí přijít do kontaktu s tekutinami, takže skladujte v suchu a chladu.

Pro vnitřní užití lze Redmondský jíl pít jednou či dvakrát denně při jídle či na lačno, ráno, večer - prostě podle chuti. Nechte usadit 1 vrchovatou lžičku jílového prášku ve sklenici studené vody nebo džusu, stačí 10min na to, aby se prášek hezky "rozbahnil" a nebyl hrudkovitý, pro nejlepší aktivaci je dobré jíl nechat ve sklenici přes noc, nebo celý den - podle toho, kdy jej budete pít. Zamíchejte a vypijte. Zapijte ihned další sklenicí vody.

TIP: Pokud máte možnost nechat sklenici s jílem stát na slunečném místě, učiňte tak, protože jíl do sebe natáhne sluneční paprsky - stačí 5 min na sluníčku a ihned konzumujte.

Pokud s vnitřním používáním jílu teprve začínáte, nepospíchejte. Ze začátku užívejte 1/3 čajové lžičky denně a pijte spoustu vody. Během druhého týdne užívejte 2/3 čajové lžičky a propracujte se až k 1 lžičce jílu denně.

Obsah: 283 g, 680 g

Složení: čistý bentonitový jíl u Utahu

Výrobce: Redmond Trading Company, Utah, USA

 

Vyloučení odpovědnosti

Jelikož neexistují žádné prokázané studie, které naznačují, že Redmondský jíl je účinný při léčbě jakékoliv choroby, tyto informace slouží pouze jako poučný příklad o tom, jak byl Redmondský jíl v minulosti užíván. Redmondský jíl NENÍ zázračným lékem. Ve skutečnosti to vůbec není farmaceutický lék! Tyto informace nemají za cíl diagnostikovat, stanovovat či léčit jakékoliv zranění či onemocnění. Neneseme odpovědnost za jakoukoliv fyzickou osobu či subjekt a jim ušlou ztrátu, škodu nebo zranění přímo nebo nepřímo způsobené těmito informacemi. Tyto informace v žádném případě neslouží jako náhrada za lékařskou radu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: