Medarek Johance ❤

Jako každý rok i letos jsme hledali dítě, kterému bychom mohli finančně trochu pomoci na Den dětí. Ten den totiž na Medarkovi proběhne slevová akce, kdy bude na veškeré zboží z kategorie Dětská řada sleva 25%. Maminka od Františka, dříve známého jako Ali, které občas vypomůžeme, nám dala tip na Janu a její Johanku. Dovolte nám, abychom Vám o nich řekli více :)
 
Johanka se narodila jako zdravá holčička, bohužel z nezjištěných příčin začala brzy po odchodu z porodnice domů kolabovat. Za své nejranější dětství byla mnohokrát hospitalizována, dokonce byla několikrát i v kómatu, ale bohužel příčina se nikdy nezjistila. Maminka věří, že mohlo jít o nežádoucí účinky vakcíny proti TBC. Miminko, které se dokázalo hýbat, chytalo věci a udržovalo oční kontakt, postupně přestalo hýbat vším kromě očí. Lékařka mamince řekla, že si mají s manželem udělat další a „todle“ mají dát do ústavu.
 
Dnes sedmnáctiletá Johanka chodí do speciální školy, kde se učí podle svého individuálního plánu. Bohužel nemluví. Nají se a napije s dopomocí. Sama se neobleče ani neumyje. Neumí sama držet tužku a namalovat obrázek. Miluje jízdu autem, vším, co má kola, či se pohybuje. Má ráda zvířata – zvláště delfíny a velryby. Johanka jezdí denně do školy, na kroužky, fyzioterapii, ergoterapii, plavání, arteterapii, muzikoterapii, logopedii, zooterapii, jezdí každý rok do lázní, na neurorehabilitaci a hiporehabilitační pobyty. Její maminka Jana, která zůstala na Johanku sama, studuje a zkouší další terapie, které jsou v zahraničí schváleny jako rehabilitační.
 
V lékařských zprávách má Johanka nyní napsáno: těžké kombinované postižení - cerebelární syndrom, dyspraxie, opožděný vývoj jemné motoriky, těžká mentální retardace, epileptická encefalopatie, astigmatismus, hypotonie, podezření na autismus, alergie na lepek aj.
 
Protože je Jana na tom finančně špatně (asi jako většina rodin s handicapovaným členem), rozhodli jsme se jim věnovat část výdělku ze slevové akce na Den dětí. Dále jsme se rozhodli Janě měsíčně přispívat do rozpočtu tolik, aby jí odpadla starost o nedostatek financí. Přispět můžete i Vy a to zakoupením virtuální položky "Dárek pro Johanku" v různých cenových variantách od 30 Kč do 2 000 Kč. Každý měsíc dárečky sečteme a 100% částky pošleme Johance. Částky budeme sepisovat zde do textu pod příspěvek :) Zkontrolovat si to můžete i na transparentním účtu od Johančiny maminky Jany Zajícové - 2100810819/2010.

Všem děkujeme :)
 
Celková částka Vašich dárečků pro Johanku za každý měsíc je:
 

Květen 2023 - 640 Kč

Červen 2023 - 2 800 Kč

Červenec 2023 - 1 370 Kč

Srpen 2023 - 1 000 Kč

Září 2023 - 1 520 Kč

Říjen 2023 - 1 820 Kč

Listopad 2023 - 1 730 Kč

Prosinec 2023 - 680 Kč

Leden 2024 - 1 070 Kč

Únor 2024 - 1 190 Kč

Březen 2024 - 340 Kč